Kolm meeldivat IT lahendust

Linux

Linux loodi aastal 1991 üliõpilase poolt nimega Linus Torvalds. Ta laadis selle tasuta internetti üles ning see hakkas edasi arenema väga paljude programmeerijate koostööna oma open source stiili tõttu. Tänapäevaks on see muutunud üpriski populaarseks operatsioonisüsteemiks mitmel põhjusel. See on väga turvaline, sest enamik inimesi ikkagi kasutab Windowsit ning iga Linuxi süsteem on üksteisest erinev, nii et on raske viirust luua, mis paljut mõjutaks. Linux ise on tasuta ja sul on suur valik programme, mis kõik on tasuta ning nende allalaadimine ja uuendamine käib väga lihtsasti. Lõpuks selle os-i failisüsteem on loodud hõlpsaks töötegemiseks.

Wikipedia

On väga raske leida inimest, kes poleks seda lehte kasvõi kordagi kasutanud, ütleks et äärmiselt väärtuslik ressurss tänapäeva inimese elus, kellel vähegi huvi maailma vastu on. Sellel lehel saab igal teemal artikkleid otsida või isegi vajadusel luua. Wikipedia leht avati 2001 aasta algul ning hakkas kasvama väga kiiresti, 2004 aastaks 250000 artikklit, 2006 aastaks 1 million artikklit ja praeguseks on üle 55 miljoni artikkli. Muidugi on vandaalitsemisega probleeme, aga tuleb välja et üldiselt jääb Wikipeedia erinevate entsüklopeediatega võrreldes üsna täpseks oma informatsiooniga. Kõige imestusväärsem on see, et neil isegi tänapäevani pole ühtegi reklaami nähes kui suureks leht on kasvanud.

Esimene arvutiviirus

Kes ei saada igavusest või nalja pärast vahest linke sõpradele, mis neid ootamatult ehmatavad või teevad midagi täiesti teistsugust, mis nad peaksid. 15 aastasel Rich Skrental oli sama mõtteviis, kui ta oma disketil põhineve viiruse kirjutas. Viirus levis disketilt arvutisse ja arvutist igale järgmisele disketile, oletades et vahepeal restarti ei tee. Muidugi midagi halba see ei teinud, lihtsalt näitas ühte luuletust ja restart parandas arvuti ära. Võib väita, et see polnud päris esimene viirus, aga see oli esimene, mis kaugele levima läks.



Linux- https://hostry.com/blog/magnificent-evolution-of-linux-from-1991-to-2021/
Wikipedia- http://content.time.com/time/business/article/0,8599,1917002,00.html
Esimene arvutiviirus- https://www.theregister.com/2012/12/14/first_virus_elk_cloner_creator_interviewed/

Kommentaarid